Konya Adliyesinde15 TEMMUZ KÜTÜPHANESİ Açıldı

Konya Adliyesinde15 TEMMUZ KÜTÜPHANESİ Açıldı


Konya Adliyesindeki 15 Temmuz Kütüphanesi, Konya Cumhuriyet Başsavcısı Bestami Tezcan, Konya Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Nuri Koçer, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Tuncer Çetin ile Cumhuriyet Savcıları Bekir Sıtkı Yıldırım, Ahmet Hamdi Yılmazok ve Naciye Tosun’un katılımlarıyla açıldı.

Törende konuşan Konya Cumhuriyet Başsavcısı Bestami Tezcan, 15 Temmuz tarihinde yaşanan hain darbe girişiminde, Türk Milletinin vatanına ve ülkesine bağlığını bir kez daha gösterdiğini ifade ederek, “15 Temmuz Şehitlerinin yüce hatırasını yaşatmak ve gelecek nesillere duyurmak istiyoruz. Bu vatan için canlarını yitiren vatandaşlarımızın hatırasını yaşatabilmek adına oluşturduğumuz kütüphaneye 15 Temmuz Kütüphanesi adını verdik” dedi.

53’cüsü kutlanan kütüphaneler haftası münasebeti ile gerçekleştirilen açılışta konuşan Başsavcı Tezcan, Kütüphanelerin bir ülkenin gelişmişliğinin ve kültürel seviyesinin en önemli göstergelerinden biri olduğunu belirtti.

Açılışı gerçekleştirilen kütüphanede başta hukuk, eğitim, roman, sosyoloji, din olmak çeşitli kategorilerde 6 binden fazla kitap bulunuyor.