Bilgisayar Bağışı

Gökyurt (Kilistra)Ortaokuluna Bilgisayar Bağışı


           Konya Cumhuriyet Başsavcılığı 18 adet bilgisayarı Meram Gökyurt Ortaokuluna bağışladı.

           Hediye edilen bilgisayarlarla oluşturulan bilgisayar laboratuarının açılışı Konya Cumhuriyet Başsavcısı Bestami TEZCAN, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Nuri KOÇER, Cumhuriyet Başsavcı Vekilleri Tuncer ÇETİN, Abdullah GÜNDÜZ, Konya İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Servet ALTUNTAŞ, Meram İlçe Milli Eğitim Müdürü Dursun Ali KABAN, Gökyurt Ortaokulu Müdürü Burak Taşkaya, öğretmenler ve öğrencilerin katılımları ile bugün yapıldı.

           Konya Cumhuriyet Başsavcılığı Bilgi İşlem Müdürlüğü bünyesindeki 18 adet bilgisayarın hediye edilmesi sonucu oluşturulan bilgisayar laboratuarının açılışında konuşan Konya Cumhuriyet Başsavcısı Bestami TEZCAN, eğitime destek projesi kapsamında daha önce Uluslararası Mevlana Anadolu İmam Hatip Lisesi ile Bozkır Sarıoğlan İmam Hatip Ortaokuluna 60 adet bilgisayar verildiğini ifade ederek, "Halkın bilinçlenmesinde, bireyin çağdaş ve kaliteli bir eğitim almasında, teknolojinin önemli katkısı söz konusudur. Okullara bilgisayar odalarının kurulmasına destek sağlayarak öğrencilerimizin eğitim hayatlarında daha başarılı olmalarını temenni ediyoruz. Bu yardımlar neticesinde bu okuldan bir çok hakim-savcı çıkacaktır" dedi.

           Törende plaketle onurlandırılan Başsavcı Tezcan eğitim gören çocukların teknolojiyi etkin ve verimli kullanabilmesi için okullara destek vermeye devam edeceklerini belirterek, "Bilgisayarların okulumuza ve öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyorum." diye konuştu.

           İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Servet Altuntaş ise, her kurum Başsavcılığımızın duyarlılığında olursa eğitimin daha iyi yerlere gelecektir diyerek, "Hep şunu iddia ediyoruz. Eğitim sadece eğitimciler olarak bakılacak kadar basit bir olay değil. Her birim üzerine düşeni yaparsa eğitimde daha başarılı oluruz. Bu nazik davranış için özellikle sayın Başsavcımıza ve onun nezdinde tüm adliye çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Diğer kurumların da örnek almasını ve eğitime destek olmalarını bekliyoruz." şeklinde konuştu.

           Törenin ardından Başsavcı Tezcan ve beraberindeki heyet, Gökyurt Ortaokulunda bağışlanan bilgisayarlarla oluşturulan bilgisayar laboratuarları ile sınıflarda incelemelerde bulunduktan sonra Gökyurt beldesindeki tarihi mekanları ziyaret ettiler.